UCHWAŁA Nr 187/XXV/2004r rady Gminy Lesznowola z dnia 14 grudnia 2004r.

 


Uchwała Nr  187/XXV/2004r.

Rady Gminy Lesznowola

z dnia  14.12.2004 r.


w sprawie zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w gminie Lesznowola dla części obrębu Magdalenka


 


            Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 5 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku


o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zm.), art. 26 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. o zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jednolity Dz. U. z 1999 r. Nr 15 poz. 139 ze zm.), w związku z art. 85 ust. 2 ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (Dz. U. Nr 80 poz. 717, ze zm.) w wykonaniu uchwały Nr 46/VIII/99 Rady Gminy w Lesznowoli  z dnia  02. 03. 1999 r. w sprawie przystąpienia do sporządzania zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Lesznowola dla wsi Magdalenka, Rada Gminy w Lesznowoli na wniosek Wójta  Gminy uchwala, co następuje:


 


Rozdział 1


 


Zakres obowiązywania planu


§ 1.


Uchwala się miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zwany dalej w treści uchwały „planem” dla obszaru części wsi Magdalenka w gminie Lesznowola, określonego w następujących granicach:


-etap III b zgodnie z Uchwałą Nr 780/LXIII/2002 Rady Gminy Lesznowola z dnia 04.10.2002 r., tj. teren obrębu Magdalenka dla działek o kolejnych numerach ewidencyjnych od 1886 do 2098 włącznie (tj. tzw. Dział VI).


§ 2.


Granice planu są wyznaczone na rysunku planu, sporządzonym w skali 1 : 2 000, stanowiącym integralną część planu ( załącznik Nr 1 do uchwały).


§ 3.


Do planu dołącza się prognozę skutków wpływu ustaleń planu na  środowisko przyrodnicze, stanowiącą załącznik Nr 2 do uchwały .


 


 


 


§ 4.


Celem planu jest:


1)      stworzenie podstaw materialno – prawnych dla wydawania pozwolenia na budowę   oraz rozwiązywania konfliktów przestrzennych na obszarze objętym planem, z uwzględnieniem potrzeb mieszkaniowych i rozwojowych właścicieli terenów.


2)      zagwarantowanie warunków dla realizacji potrzeb mieszkaniowych i interesów


związanych z prowadzoną działalnością usługową poprzez zarezerwowanie terenów pod drogi publiczne oraz urządzenia infrastruktury technicznej i społecznej.


3) ochrona celów publicznych o znaczeniu ponadlokalnym, dotyczących:


– ochrony terenów lasów i sąsiadujących z lasami oraz ciekami wodnymi.


– uwzględnienia zasad zagospodarowania terenów krajobrazu chronionego.


§ 5.


Plan zawiera ustalenia dotyczące:


– przeznaczenia terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub


  różnych zasadach zagospodarowania,


– linii rozgraniczających ulic, placów oraz dróg publicznych,


– rezerwacji terenów dla celów publicznych oraz linii rozgraniczających te tereny,


– zasad obsługi obszaru w zakresie infrastruktury technicznej,


– lokalnych warunków, zasad i standardów kształtowania zabudowy


   urządzania terenu, w tym również linie zabudowy i gabaryty obiektów, a także


  wskaźniki intensywności zabudowy,


– zasad i warunków podziału terenów na działki budowlane,


– szczególnych warunków zagospodarowania terenów, w tym zakazy zabudowy,


  wynikające z potrzeb ochrony środowiska przyrodniczego, prawidłowego


  gospodarowania zasobami przyrody oraz ochrony gruntów rolnych i leśnych,


– tymczasowych sposobów zagospodarowania, urządzania oraz użytkowania


   terenu, z  doraźnymi rozwiązaniami w zakresie oczyszczania ścieków sanitarnych


    włącznie.


§ 6.


1. Rysunek planu odnosi ustalenia zawarte w tekście planu do terenu objętego granicami obowiązywania planu ( granicami opracowania).


2. Rysunek planu określa przeznaczenie terenów oraz linie rozgraniczające tereny o różnych funkcjach lub różnych zasadach zagospodarowania, stosownie do ustaleń zawartych w tekście planu, przy użyciu oznaczeń  zastosowanych w rysunku planu, opisanych w legendzie.


 


 


 


3. Ustaleniami planu są następujące oznaczenia graficzne zawarte na rysunku planu:


– linie rozgraniczające tereny o różnym przeznaczeniu, różnych funkcjach lub różnych zasadach użytkowania, w  tym również linie rozgraniczające układu komunikacyjnego,


– linie zabudowy wyznaczone jako ścisłe lub nieprzekraczalne.


4. Linie przyjęte na rysunku planu są ustalone jako ściśle określone ( ust. 3), bądź


postulowane ( linie przerywane ) .


 


Rozdział 2


 


Ustalenia dla całego obszaru


1.      Ustalenia przestrzenne


§ 7.


Podstawową funkcją terenu objętego planem jest budownictwo mieszkaniowe ekstensywne na działkach leśnych z towarzyszącą infrastrukturą społeczną i techniczną.


§ 8.


Plan ustala, że teren objęty planem  jest strefą oznaczoną literą O.


§ 9.


1. Plan określa funkcje terenów poprzez zdefiniowanie ich podstawowego przeznaczenia na określony cel, przeważającego na terenie wyznaczonym liniami rozgraniczającymi, określając jednocześnie przeznaczenia dopuszczalne na tym terenie oraz warunki ich dopuszczenia.


2. Plan wyróżnia tereny przeznaczone na następujące cele:


  tereny zabudowy mieszkaniowej ekstensywnej na działkach leśnych  oznaczone na rysunku planu  symbolem MNe,


– tereny dróg publicznych


§ 10.


Tereny wydzielone liniami rozgraniczającymi mają na rysunku planu oznaczenie, na które składa się: symbol strefy, kolejny numer terenu w strefie oraz symbol określający przeznaczenie podstawowe terenu ( §9 ).


 


 


 


 


 


2.      Ochrona środowiska


§ 11.


1. Plan ustala wymogi dotyczące ochrony środowiska przyrodniczego i kulturowego. Ponadto plan ustala zakazy i nakazy związane z ochroną innych wartości przyrodniczych, krajobrazowych i dóbr kultury oraz ochrony przed uciążliwościami.


2. Za powierzchnię biologicznie czynną rozumie się część działki budowlanej na gruncie rodzimym, która pozostaje niezabudowana powierzchniowo lub kubaturowo w głąb gruntu, na nim oraz nad nim, nie stanowiąca nawierzchni dojazdów i dojść pieszych, pokryta trwałą roślinnością lub użytkowana leśnie. Ogrodzenia działek w w/w obszarze winny umożliwiać migrację drobnych przedstawicieli fauny.


§ 12.


Zakazuje się lokalizowania na obszarze objętym planem obiektów i urządzeń, których uciążliwość przekracza granice ich lokalizacji, z wyjątkiem inwestycji służących ochronie środowiska.


§ 13.


Plan nakazuje zachowanie istniejącego układu hydrograficznego i wprowadza obowiązek ochrony wód powierzchniowych przed zanieczyszczeniem.


§14.


W stosunku do obszarów konserwatorskich stref obserwacji archeologicznych, oznaczonych na rysunku planu symbolem graficznym zgodnym z legendą, oznaczonych na rysunku planu  symbolem graficznym i numeracją, plan ustala:


1)      Obowiązek uzgadniania przez organa samorządowe z Mazowieckim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków – wszelkich zmian w użytkowaniu terenu i planowanych inwestycji (kubaturowych, komunikacyjnych, związanych z uzbrojeniem terenu i innych związanych z robotami ziemnymi, naruszającymi strukturę gruntu poniżej warstwy ornej – tj. głębiej niż 30 cm od istniejącego poziomu terenu).


2) W granicach konserwatorskiej strefy obserwacji archeologicznych warunkiem zmiany użytkowania terenu jest przeprowadzenie na koszt inwestora, właściciela lub użytkownika prac sondażowych potwierdzających lub wykluczających istnienie na tym terenie stanowiska archeologicznego. W przypadku odkrycia w wykopach sondażowych nawarstwień kulturowych i obiektów archeologicznych – obszar konserwatorskiej strefy archeologicznej staje się stanowiskiem archeologicznym.


3) Do czasu przeprowadzenia archeologicznych badań wykopaliskowych i prac sondażowych obowiązuje zakaz zmiany użytkowania terenu – tj. wznoszenia obiektów kubaturowych, drogowych, związanych z uzbrojeniem terenu, grodzeniem działek oraz prowadzeniem robót ziemnych narusza jących strukturę gruntu poniżej warstwy ornej – tj. głębiej niż 30 cm poniżej istniejacego poziomu terenu.


4) W uzgodnieniach z Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków należy powoływać się na numer konserwatorskiej strefy archeologicznej.


§ 15.


1. Zakazuje się  wycinania lub niszczenia istniejącej zieleni – pojedynczych drzew lub ich skupisk, obsadzeń dróg i rowów,  zieleni śródpolnej oraz innych zadrzewień i zakrzewień, za wyjątkiem niezbędnych do zagospodarowania działki, za zgodą właściwych organów.


2. Plan zaleca zwiększenie stopnia zadrzewień, przy stosowaniu gatunków roślin  typowych dla  lokalnego ekosystemu, a także zadrzewianie ciągów ulicznych.


 


3.      Uzbrojenie techniczne


§ 16.


1.Ustala się wyposażenie terenu w sieć wodociągową;skanalizowanie całego terenu, jego gazyfikację, zaopatrzenie w energię elektryczną, przyłączenie do sieci telekomunikacyjnej i zorganizowany wywóz odpadów nie nadających się do gospodarczego wykorzystania.


2. Na całym terenie opracowania, w miejscach które będą ustalone po wykonaniu koncepcji budowy i rozbudowy sieci oraz po negocjacjach z właścicielami gruntów, dopuszcza się realizację następujących drobnych urządzeń inżynieryjnych: stacji transformatorowych, pompowni wody, przepompowni ścieków i strefowych oczyszczalni wód deszczowych, zgodnie z przepisami szczególnymi.


 


Zaopatrzenie w wodę


§ 17.


Plan ustala, że zaopatrzenie terenu w wodę będzie prowadzone  z wodociągów lokalnych, w oparciu o następujące ujęcia:


         pierścieniowo połączone istniejące ujęcia wody ze stacjami uzdatniania we wsiach Lesznowola, Lesznowola Pole i Wólka Kosowska w gminie Lesznowola, a także inne projektowane ujęcia.


 


 


Kanalizacja sanitarna


§18.


1.Plan ustala skanalizowanie całego obszaru  objętego planem.


2. Dla osiągnięcia założonego celu plan nakazuje:


         odprowadzanie ścieków do projektowanej sieci kanalizacyjnej,


z odprowadzeniem do oczyszczalni ścieków we wsi Łazy

Podmiot udostępniający: Gmina Lesznowola
Informację wytworzył:
Informację wprowadził: Grzegorz Krakowski
Data wytworzenia:
Data publikacji: 20 grudnia 2004
Data ostatniej zmiany: 7 lutego 2022

Skip to content